Senior Online Analyst

První česká soukromá televize Nova zahájila své vysílání přenosem z Národního muzea v Praze dne 4. 2. 1994. Od té doby jsme prošli celou řadou změn a dnes jsme jednou z nejmodernějších mediálních společností na českém trhu. Za tím vším stojí společenství lidí, kteří pracují v nejrůznějších profesích, ať už specificky televizních nebo těch ostatních, podporujících. Milují svoji práci, snaží se v ní být každý den nejlepší a přicházet stále s novými nápady. Nahrávají si vzájemně, podporují se a makají na sobě.

Pro weby skupiny TV Nova spol. s r.o. (skupina Nova) hledáme zkušeného online analytika.

Co budete dělat:

• Analyzovat a predikovat návštěvnost webů skupiny Nova, včetně placené služby Voyo
• Odpovídat na otázky proč a kolik
• Analyzovat publikum, cílové skupiny i formáty napříč mediálním trhem (platformy, konkurence, divácký a obchodní potenciál, atd.)
• Připravovat ad-hoc analýzy včetně komentářů a prezentace výstupů.
• Udržovat přehled o trendech v mediálním prostředí v ČR i v zahraničí
• Spolupodílet se na projektech napříč skupinou Nova

Co potřebujete znát a vědět:

• VŠ vzdělání v matematice, statistice, ekonomii, sociologii a pod.
• Pokročilá znalost AJ
• Výborná uživatelská znalost MS Excel (především funkce: vyhledávací, logické, statistické, textové) dále práce s grafy, kontingenčními tabulkami a výhodou je zkušenost s dynamickými oblastmi a s tvorbou maker.
• Uživatelská zkušenost s Google Analytics (Analýza výstupů, filtrování dat včetně nastavení stálých filtrů pro specifické views, administrace účtů)
• Základní znalost SQL: tvorba vyhledávacího dotazu, spojování tabulek pomocí různých variant příkazu JOIN
• Přehled o měření českého internetu (znát měřené veličiny a umět je popsat laikům, znát metodiku Netmonitoru)
• Velmi dobré analytické myšlení
• Samostatnost, pečlivost, flexibilita, rychlost, vysoké nasazení a schopnost dalšího rozvoje

Výhodou může být:

• Zkušenost s analytickými a reportovacími nástroji Netmonitoru (Gemius Rating, Gemius Prism, Gemius Explorer)
• Zkušenost s rozhraním pro analýzu dat o aplikacích (počet stažení, upgradů apod.) v rámci Google Play Console a iTunes Connect
• Zkušenost s některým z nástrojů pro analýzu aplikací (Firebase, Crashlytics, Flurry)
• Zkušenost se statistickým softwarem, např. IBM SPSS, R
• Základní zkušenost s programováním

Co nabízíme:

• Odpovídající finanční ohodnocení
• Zázemí silné mezinárodní společnosti, příjemné a moderní pracovní prostředí
• Přátelský kolektiv
• Možnost využití firemního fitness, fotbálku a sauny
• Možnost využití partnerských programů
• Benefitní konto Nova Plus (sport, kultura, cestování, vzdělávání, zdraví)
• Nadstandardní zdravotní péči
• Pravidelné firemní akce pro utužení kolektivu
• Pracovní mobilní telefon

Kontakt

TV Nova s.r.o.
Lucia Petrovičová
Kříženeckého nám. 1078/5a
152 00  Praha-Hlubočepy
Česká republika